1. června 2008

TechCrunch v Praze aneb jak to bylo doopravdy

Podvečerní pátek dne 23.5.08 se zapíše do historie českého internetu jako největší neformální setkání osobnosti sítě, kteří opustivše svá místa od počítačů a komunikujíc bezprostředně a přímo bez využití třetího média (telefon, internet, dopisní obálky).

Ačkoliv jsem si téměř přesně zapamatoval pozici na mapě restauračního zařízení, stejně mě čekalo hledání 5-10minut. Po příchodu jsem s nadějí výhry vložil svoje jméno do záhadného osudí a "otagoval" se samolepkou se skutečným jménem "Ivan Kutil".

Po krátkém rozkoukání jsem narazil na Suchosche se kterým jsem se dlouho neviděl (3/4 roku) a dlouho nekomunikoval (4hodiny).

Pití a jídla bylo ve velké míře, ale koho by to zajímalo, když všude kolem se pohybovalo tolik celebrit internetového světa. Sám jsem využil pohostinnosti v podobě nápojů (Coca-Cola) a zahnání hladu (těstoviny, závitky, pečivo).

První bod programů patřil představení nových internetových projektů a také sponzorů hojného večera. První prezentoval guru startupů Roman Staněk, který kdysi vymyslel NetBeans (programátorské rozhraní zpočátku hlavně pro programován v Javě,v posledních letech doplnění o C++, RubyOnRails, html/css/xml) a poté prodáno SUNu. Roman prezentoval projekt GoodData , který bude sloužit k analyzování dat pro "anyone" (vidím že to bude určený hlavně pro marketéry, manažery etc). O tomle projektu ještě uslyšíme.

Další prezentátorem byl člověk z firmy Geewa jejimž hlavním cílem bylo znovu připomenout kdo je jedničkou na trhu v oblasti online her. Dále bylo představena možnost nového trendů hraní na rozdílných platformách (ukázané mobil-pc).

Třetím v pořadí byl zástupce Newstin jehož projekt je jakýmsi typem agregátorů, který podporuje vícejazyčnost zpráv.

Předposlední byl projekt Wirenode na tvorbu mobilních stránek (přijde mi jako skvělý nápad, ale ty nové mobilní stránky se moc nelíbí, rozhodně konkurence schopný projekt v zahraničí).

Poslední byla ukázána webová stránka Weebena
na tvorbu validních webových stránek bez nutnosti znát html tagy. Při prezentaci záhadně nefungoval, po výměně PC Applu již live náhled běžel. Na první pohlede vypadalo velmi slibně, možnost v rámci www stránky si pousouvat obrázky vypadá zajímavě. Osobně bych v této kategorii viděl projekt Webnode, jehož rozhraní obsahuje stále více oblíbený Ribbon (takové to divné rozhraní z MS Office 2007).

Pak opět nastal networking, potkal jsem Dundeeho se kterým jsem pokecal o všem možném (je to spolužák ze stejného studijního programu, ale rozdílné oboru).

Druhým hlavní bodem byl "elevator-pitch" tedy prezentace myšlenek nebo nově začínajích webů. Celkem 7 autorů mělo během 2minut prezentovat svůj projekt, bohužel pokročilá nálada některých hostů neměla mezí, takže při velkém hluku dopadlo nepříliš dobře.

Hlavní cenu večera vyhrál Jan Horna s projektem soci.alism.us který na základě hudebních preferencí vyhledá nejbližší hudbeni aktivity. Ipod Classic vyhrál štastlivec Suchosch.

Během večera jsem potkal/poznal/odhadl/mluvil s těmito lidmi (v 1.pádě)
Patrik Zandl, Adam Javůrek, Petr Mára, David Grudl, Václav Štrupl, Pavel Neuman, Martin Kopta, Václav Stoup, Petr Ocásek, Petr ze Seznamu.cz a mnoho dalších.

Myslím že tyto akce mají určitě smysl a těším se na další akci, které se určitě zůčastnim (a možná i jako elevator-pitcher ;)


Zajímá tě více?

1 komentář:

  1. Díky za rekapitulaci.

    Nevim, jak je to možné, ale já jsem téměř okamžitě zapomněl, jaké projekty se ten večer prezetovaly :)

    OdpovědětVymazat