5. prosince 2008

Toto bude skladba Vánoc v České republice

Párkrát v minulosti se mi stalo, že jsem dopředu odhadl jakým směrem půjdou určité trendy (hudba, film, web, školní učivo ;). Baví mě analyzovat, přemýšlet, dávat dohromady, jenže dosud jsem nepublikoval žádný hmatatelný (psaný text). Rozhodl jsem jít s "kůži na trh" i za cenu že moje analýza bude špatná.

Hitem letošních vánoc bude písnička Could You Would You Should You od hitmakera Shauna Bakera (V.I.P, Hey Hi Hello).

Zde jsou důvody proč právě ona:

Vztah k České repulice
Jedná se o disco remix známe melodie z vánoční pohádky Tři oříšky pro Popelku. Tuto informaci jsem se dozvěděl již během srpna a marně jsem sháněl jakékoliv zmínky či hudbení ukázku, protože mě to zajímalo jak se remix povedl.Nikde jsem nenašel žádnou zmínku. Písnička tedy mohla být uvedena už v září, ale autor počkal až na správné načasování. O to více že Tři oříšky pro Popelku k vánocům patří, jedná se vždy o nejsledovanější večerní pořad, nejoblíbenější vánoční pohádka se známou hudbou Karla Svobody.


Se silným rádiem v zádech
Evropa2 se může pyšnit značkou nejkomerčnější a nejposlouchanější rádio. Její vliv jsme mohli postřehnout již v září, kdy z neznámého písničkáře Marka Ztraceného a jeho písničkou Ztrácíš udělala skoro přes týden hudbení hvězdu. Jeho písničku si zamilovala plno lidí a o Markovi se začalo mluvit.

Opět se opakuje podobný scénář, jenže Evropa2.cz jde ještě se silnějším kalibrem. Nabízí zdarma ke stažení MP3.To způsobí ještě snadnejší rozšíření mezi početnou skupinu uživatelů internetu, kteří nechají hudbu hrát svým kamarádům z mobilu, iPodu nebo si dále budou přeposílat linky na stažení.Milujeme Bakera
Jeho dva poslední hity V.I.P a Hey Hi Hello se dostaly na první místo v žebíčku nejhranějších skladeb týdne. Stejný úspěch se povedl v 4x větším sousedním Polsku. Je vidět že jeho styl hudby našim posloucháčam sedí.

Hvězda stoupá vzhůru
Dle hratelnosti písniček v rádii jsem zjistil že před čtrnácti dny byla teprve nasazena, minulý týden byla 69. nejhranější skladbou a tento týden je na 43. místě.

Dvě verze
Existují dvě verze písničky, v horním videu si můžete pustit Disco remix (pro mladaší publikum, poslouchače rádii, discofili) a v dolním videu je normální pomalá verze pro všechny ostatní (babičky, děděčky, rodiny s dětmi ;)


Na závěr použiji slova Pavla Maňase ze společnosti Helios (powered by LCS), která zmínil že lepší nepřesná analýza budoucnosti, než dobrá analýza starých dat..

Nechť toto byl první článek nové sekce ANALÝZA.


Zajímá tě více?

Žádné komentáře:

Okomentovat