10. listopadu 2009

Jsme chytří, jsme skvělí - jsme multilevel marketing

Pokud bude mít tento příspěvek emocioální nádech tak se omlouvám.

Aktualizováno: Zapoměl jsem otevřít možnost psaní komentářů

Zrovna si spokojeně prohlížím stránky na internetu když v tu mi volá neznámé číslo. Vzhledem k posledním bohatým aktivitám to může být kdokoliv. Vezmu to.

Představí se jako xxx (jméno si nepamatuju) že číslo má od spolužáka Martina K. který se mnou chodil do školy.(Pěkné, ale první otázka byla kterou školu myslí, Základní, Střední, vysokou I., vysokou II. ) Tak prej střední.. Skvělé.. Ne tak ne, opravil se prej základní..)

Jdeme dál a ten konkrétní člověk si na mě vzpomněl jak jsem šikovnej, krásnej, ambiciozní, lačnej po penězích, hardworking atd. ( Jsem rád že jsem se tak projevoval na základní škole...., ale kravina to je.. Jak se může 14 leté dítě takto projevovat - jak vylíčil (přečetl ze seznamu). Navíc jak mě mohl znát člověk který byl o rok níže (sotva jsem si vzpoměl na jeho jméno, myslím že on to má stejně). Od té doby jsem ho neviděl.)


Že zakládají podnikatelský projekt a potřebuji někoho kdo by to vedl.
(Jaké mám štěstí, cca po 7letech kdy jsem odešel ze základky si na mě vzpoměl jeden z party lidi, kteří mají dobrý nápad, vysoké ROI a já jim to budu menežovat :))

Trochu chlapce zaskočilo, když jsem se ptal zda není z Partners, OVB, Amway atd. (nic proti těmto firmám, určitě jde o dobrou zkušenost jenže...viz dále) Takže ne.. Jde o internetový projekt (vědí chlapci o splasklé internetové bublině ?) a má to být spojené s elektronikou. (zmínil KASA.CZ)

Když jsem se zeptal odkud má telefonní číslo, alespoň pravdivě odpověděl že ze Spoluzaci.cz (první kroky před napsání článku vedly ke smazání těchto údajů). Už mě začínal nudit, tak jsem mu prozradil že už jsem se jednou (já bláhový) nechal takhle zlanařit na nějakou schůzku, která nikam nevedla.

Chlapec bystře poznal, že na druhém drátě hovoří s někým kdo neujíždí na ICQ a IQ má alespoň těch 90, takže to nacvičeně vedl k závěru. Vidí že jsem nesprávný člověk, který odejde ze schůzky, takže bohužel - on si mě nevybral... :-( (aha tak oni volají všem lidem aby zjistili koho nevyberou a pak jen vezmou ten zbytek, který může být poctěn, jak mazané :-) chlapci asi neznají spočetnost množin :)

Takže se slušně rozloučil, omlouval se že otravoval a že mě nevybral - holt mám smůlu ne kažý kdo mi volá mě hned nabere :-)


Moje zkušenost s několikastupňovým obchod-ingem (multievel marketing):


Multilevel marketing - jeho přesnou definici neznám ale odborně by se mohl srovnat s Ponziho schématem (znáte pana Madoffa :) - ten je vytvořen tak že zúročené peníze starých klientů jsou ty stejné, které do systému vložit klienti noví. Podobně přes pyramidovou strukturu jsou nabízeny produkty a služby (ha - nabízí někdo Product as a service, tedy PAAS :)
Dle mého názoru už takto bude fungovat nějak i ten co mi nabízel nabídku snů..

Takže jednou mi takhle někdo volal, že má zájem se sejít. Zmínil slovo KASA.CZ a zmínil slovo Honza. Shodou okolností jsem se týden předtím s jedním Honzou bavil, o tom jak připravuji nový projekt, tak jsem myslel že to je nějakým způsobem provázané.

Schůzka nakonec probíhala tak že se na ní dostavilo tak 8-10 lidí a on (slušně oblečen, jako mladý-úspěšný prosperující muž) kreslil a psal pojmy (!!). Předtím než začal prohlásil větu, že je to dobrovolné, nikoho nenutí a kdokoliv může odejít (nedivil bych se kdyby si to nahrával, jako důležita věta pro právníky) Tedy tak aby to bylo srozumitelné i těm kdo se pohybují na té hranici IQ 70. Že tady něco smrdí (a ryba to nebylo) jsem poznal když začal mluvit o finančních nezávislosti, peněz které se vydělávají samy, o tom jak to jde bez práce ( to je kravina, to by pak nebyly koláče) . Prostě už v tu chvíli jsem čekal že to není pro mě. Definitivní zlom mého působení (cca po 15minutách), způsobil fakt že většina lidí působila tak trochu mimo. Všichni mu to žrali, viděli jak budou mít drahá auta, že to půjde samo a stačí se řídit jeho radama. Sám jsem si řekl ne, jim všem jsem řekl Ahoj, oni mi odpověděli Bééé a kývali hlavama dál..

Trochu jsem litoval že jsem tam vůbec šel a stálo mě to cca 30 minut mého života, ale jako zkušenost dobrý. Navíc jsem se v duchu zasmál více než při nějakém 129 Kč drahém filmu v kině :)

Multilevel marketing Ano či ne
Určitě ano, ale jak pro koho a kdy. Oblast bankovnictví je nejlépe placena oblast (když mají také přístup k těm zdrojům ;) a určitě to bude oblast kde se stále bude točit dost peněz. Jen bych to doporučil mladším lidem, kteří tak dostanou dobré povědomí o tom jak to funguje atd.
Také musíte mít povahu, hodně velkou sociální síť (ne tu na facebooku) a povídavou povahu na 134,5% (vychází z mého vzorce, kdy entropie jejich znalosti mi vyšla nízká ;)

A jak to vidím já ?

Vlastní byznys
vs. MLM
brigáda v TESCO vs. MLM
brigáda sbírání ovoce v UK
vs. MLM
internetový podnikatel kupující template na Wordpress vs. MLM
Zaměstnanec vs. MLM

Jak jste na tom vy? Máte zkušenost s MLM ? Byly jste na nějaké akci? Co si o tom myslíte ?


Zajímá tě více?