12. března 2010

Toto jsou, ehm, výsledky soutěže Vodafone Parku

Rád bych na úvod zmínil že jsem se soutěže účastnil (pro mě bohužel jen s jednou aplikací). Od vyhlášení proteklo již mnoho vody, takže snad příspěvek bude objektivním zhodnocením. Alespoň tak informují uživatele o výsledcích soutěže, když nebyla vydaná tisková zpráva (plánovaná na 10.3, tedy před dvěma dny) a výsledky byly jen zaslány emailem + oficiální web mlčí)

edit: Tisková zpráva vyšla, jen nevim proč se nezobrazila na oficiální webu Vodafone:Pořadí aplikací vypadá takto:


 • 1. místo - Neudělujeme *
 • 2 .místo - Neudělujeme *
 • 3. místo - Neudělujeme *
 • 4. místo - Park book, Tomáš Hodbod
 • 5. místo - Počasí, Tomáš Hodbod
 • 6. místo - Kde jsem, Ondřej Machát
 • 7. místo - Svátky a narozeniny, Ondřej Králik
 • 8. místo - Zeď, Ondřej Králik
 • 9. místo - Anglicko-český slovník, Václav Tolar
 • 10.místo - MMS editor, Pavel Mikulka
Bohužel první 3 nejlepší aplikace se nenašly (jde to nenajít nejlepší aplikaci?), ale respektuji toto sdělení když bylo dopředu uvedeno v pravidlech (podmínek jsem si byl vědom, jen jsem špatně odhadl jeho naplnění). Z psychologického hlediska jde o typický příklad toho jak lidi poukazují na to že něco že něco neudělali anebo neudělají.
 • Představte si malé dítě jak přijde k mamince a řekne: Maminko, maminečko já jsem ten dort nesnědl
 • Manžel taky může sám od sebe říct své ženě: Určitě tam nejdu pít.
(tip: pokud Vám někdo do smlouvy že pokud by se něco náhodou stalo - počítejte s tim že se tak stane, protože s tímto pocitem jde do onoho projektu)

Musím pochválit smlouvu která ošetřila i možnost účasti zaměstnancům Vodafone (Ondřej Králík vyhrál hned dvě ceny, gratuluji).

Počítám že se moje aplikace (kazzeta) umístila na pozicích 11.-.20. Účastnilo se pouze 20 aplikaci, což na soutěž která běži od října (tedy 5 měsíců) docela málo. Podíval jsem se na statistiky Google jak si na tom stojí portál Vodafone Parku a musím říct že docela dobře. Vždycky mu stoupne na chvíli návštěvnost (po marketingové kampani ?), pak bohužel klesá. Jako by neuměl udržet návštěvnost. Věřím že nové aplikace pomohou.
Další kategorii byla speciální aplikace pro ženy. Počítám že ji taky nenašli protože jde o velikost ceny jako v případě 3.místa u vytvoření aplikace.

Nekvalitní aplikace kazzeta
Na úvod bych chtěl ohlédnout na to v čem jsem udělal chybu. Určitě jsem špatně cílil aplikaci. Vodafone Park je prezentován pro progresivce (lidi, kteří jdou s dobou, mají rádi technologie atd). Zde jsem přestřelil (tipoval jsem tyto lidi na uživatele last.fm + co rádi poslouchají hudbu) a místo toho využijí "zajímavější" aplikaci pro zasílání novinek z News feedu z Facebooku pomocí SMS (nejsou progresivci proti tomuto typu příjmu a nemají klienta na svém smartphone ??).

Aplikace nepracovala s Vodafone API - neviděl jsem důvod za každou cenu ho tam dávat a možná to byla chyba největší.

V hodnocení se braly úvahu tyto požadavky (které jsem asi nesplnil)- Tržní potenciál - zda je aplikace atraktivní pro velkou část populace.
- Funkčnost - dostupnost všech funkcí, bezchybnost užívání aplikace bez výpadků a s okamžitou odezvou


- Ergonomie - účelné rozmístění a rozeznatelnost ovládacích prvků.
- Design - aplikace by měla být vizuálně atraktivní.
- Celkový dojem - subjektivní hodnocení pocitu z dané aplikace.

Celkově mě mrzí že nedošlo k posunu nápadu od podobné soutěže únoru 2008 pro iGoogle (stále se objevují a vyhrávají podobné aplikace jako je svátky, slovník, počasí.

Sláva vítězům, čest poraženým. V následujících dnech plánují aplikaci vylepšit a poučit se z vlastních chyb. Zároveň ji můžete vyzkoušet zde na blogu o tom jak hodně je špatná.Z mého pohledu jsem udělal maximum a věnoval aplikaci dost času (možná až příliš), takže přípravu a trenink jsem nezanedbal :)

Těšíme se na další soutěž a myslím že mluvím za všechny když předestřu, že klidně dopředu dáme SLEVU zadavateli v podobě 50% na možných výhrách.. :-)

Zajímá tě více?

1 komentář:

 1. Heej, aji chápu, že to naštve, ale mně ta app byla velice sympatická. Já bych viděla největší problém v cílové skupině ...

  OdpovědětVymazat