18. dubna 2010

Cesta do Evropského parlamentu (3): den poslední :)

Aktualizace:
Článek od Kryšpína 24h v Bruselu mě inspiroval abych dopsal tenhle dlouhý seriál, který trvá už rok
(předchozí první a druhý díl zde). Kryšpín se účastní stejné soutěže jako já před rokem, tudíž si taky vyjel do Bruselu :-) Byl vybrán jako jeden z reprezentantů z ČR, což mu přeji.
Vidíte že číst můj blog se vyplatí (v tomto článku Zhodnocení roku 2009) ;)

A důvod proč mě to trvá tak dlouho :) Vždy něco rozepíšu a pak mě daná látka přestane zajímat, takže spolu s volným časem se k němu vratím i za rok (ano to jde, pokud máte rozepsáno hodně fotek)


Ráno po snídání jsem se rovnou vydaly do budovy Evropského parlamentu (ta je za mlhou která by se dala krájet)Musím potvrdit typický patriocismus, cokoliv spojené se zemí původu v cizí krajině je nám
o to bližší, viz. naše vlajka vypadá mezi ostatníma tak nějak víc evropsky než ta Vaškova na hradě.Nejlepší na tom vše bylo že jsme šli vedlejším vchodem, což obnášelo abychom měli na sobě připíchnuté cedulky "Novinář" (které jsem dostali na základě předložení průkazu totožnosti)
Jakmile jsem viděl možnost se vyfotit u těch modrých plachet, ihned jsem neváhal :)
Po mě k focení přistoupili i jiné "státy" co to stihli :)
Naprosto se mi líbilo způsob jakým jsem se mohli pohybovat po parlamentu, nic jako "tady nefoťte" - což u nás známe i z obchodních centerSchránky na dokumenty, opět vyfocena sekce - Česká republika :)


Měli jsem "rezervovaný jednu konferenční místnost, ve které jsem si posedali, tak nějak ještě s ostychem (což později opadlo)Tak, vyndat tužku, papír, nalít si vodu a tvářit se důležitě - jo to by mi šlo :)Postupně přicházeli zástupci partají, aby se vystavili našim otázkamPřed obědem jsme měli volný režim, tak jsem si prošel parlament až tam kam mě to bavilo.
To mi přišlo naprosto skvělé, opět rozdílný přístup. Asi mám návyk z České republiky,
že pokud máme tu čest něco navštívit, tak jen vždy chumlu lidí za sebou, nejlépe s kontrolou a
myšlenkama v hlavě typu  "Nesahat, nefotit, možná i nemyslet". Ta změna se mi líbila !!!


Po skončení jsem měli nějaký ten čas, tak jsem si s @suchoschem prošli město. Atomium bychom nestihli, tak jen centrum, pár fotek a na letiště.

Tuhle kresbu jsem si musel vyfotit, protože mi připomínala Čapka (kresba Karla od Josefa)Komiksové město jsem si užíval, ve smyslu hledání odkazů všude. Je to jak moderní
geo-caching, škoda že jsem nestihl muzeum Tintina, možná příště.


A na závěr trochu umění, čůrající chlapeček.  Jeden ze symbolu BruseluTak už jen koupit čokoládu, na letišti jsem si koupil Tintina v originále (ve francouzštině :) a hurá do letadla

SlideShow fotek zde


Aktualizace:
Což je vše, otázkou je zda budu teď sepisovat i starý resty, co mi visí jako Koncepty. Uvidíme.


Zajímá tě více?

1 komentář:

  1. Docela ti závidím víc dní, které jsi tam byl. Jsem zvědav, jak dopadne nakonec můj ročník. Už mi docházejí nápady ve psaní článků.

    OdpovědětVymazat