7. září 2010

Google Scribe - hračka pro rychlejší psaní na internetu

Po nedávném konci Google Wave budou vznikat subprojekty, nejspíš jako subhouby po dešti :) Jedním z nich je Google Scribe. Vcelku nenápadná věc může urychlit psaní na internetu.

Aplikaci si můžete vyzkoušet na adrese http://scribe.googlelabs.com/Pokud Vám nepřijde na aplikaci nic ke hraní, vězte že takto můžete psát jakékoliv texty na webu (tam kde je textarea nebo input box). Stačí si do záložek uložit tento odkaz Google Scribe Bookmarklet
Podporována je zatím jenom angličtina


Vyskakovací menu navrhuje slova - po odentrování je doplněno. Slovo můžete přidat i číselně (0-9), případně odškrtnout nevhodné slovo (vlajka vpravo)


Třídí slova lze

 • podle abecedy (od Andulky po Žížaly :)
 • dle Google Scribe Ranku (počítám že se bude toto skóre měnit podle toho jak uživatele budou na dané slovo "hodní")
 • Relevance - podle toho jaké slov je předcházející (tato část je z Google Wave)
 • "Šetřící" - ty které vám ušetří nejvíc psaní :)


Pak můžete psát například v Gmailu nebo na Facebooku (Google Docs nefungují)Přijde doba kdy napíšu počáteční slovo a Google vygeneruje celou větu ? :)
Pěkné hraní

Zajímá tě více?

3 komentáře:

 1. Zkuste si pomalu zadávat třeba texty známých písní, Scribe nabízí na prvním místě následující správná celá slova ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nevěřim, že tohle k něčemu bude, psaní mi to určitě neurychlí, i když jsem na super-rychlým internetu na Strahově. Možná pro někoho, kdo minutu hledá písmenko, ale ti se zase k takový službě nikdy nedostanou.

  OdpovědětVymazat
 3. Podle mě je to rozhodně zajímavá aplikace, která by se mohla chytit. Lidi jsou v poslední době, čím dál tím víc líní, a když uvidí další věc, která jejich práci usnadní, využijí toho. ;-)

  OdpovědětVymazat