28. října 2012

Návod jak synchronizovat Google Kalendář mezi dvěma účty

Jak roste popularita Google služeb, tak se více setkávám s uživateli, kteří mají 2 a více Google účtů (klasicky jeden osobní na Gmailu, pak pracovní s Google Apps a aby toho nebylo málo tak také osobní na Google Apps)

U některých služeb potřebujete mít stále aktualizovaná data, protože vždy jednáte s jinou skupinou uživatelů. A pokud vám situace nedovolí jinak (např. přes sdílení kalendářů), musíte se uchýlit k synchronizaci.

Minulý týden jsem objevil zajímavou službu Zapier, která funguje obdobně jako IFTTT. Pomocí drag'n'drop složíte dohromady služby, které dají dohromady recept (vše je pod stejným vzorem typu  POKUD SE stane něco TAK POTOM udělej něco). A právě tuto službu využijeme pro synchronizaci dat mezi Google Kalendáři.

Po vytvoření účtu na službě Zapier stačí navštívit Nastavení a zvolit Autorizace  Po kliknutí na Add new přidáte postupně dva kalendáře (připomínám, že se může jednat o dva rozdílné Google účty).Poté se vrátíte na hlavní stránku s vložíte do obou boxů službu Google Kalendář. Po vložení vyberete, že v prvním případě se jedná o trigger New event a v druhém případě akci New Detailed Event. Nakonec kliknete na Create this Zap.
Následuje nastavení synchronizace. Vyberete zdrojový / cílový kalendář, dospecifikujete jak se mají spojit jednotlivá pole (název akce, místo, podrobnosti, začátek, konec). Nakonec kliknete na Enable and sync new data.  Pro otestování můžete vytvořit novou událost v jednom kalendáři a provést synchronizaci ručně (v listu Live Zips kliknete na ozubené kolo a zvolíte Run) Připomínám, že jsme právě nastavili jednosměrnou synchronizaci.

Jak často se data synchronizují a kolik mě to bude stát?
Zapier je pro základní použití zdarma - můžete využít až 5 integrací a každá akce se provádí jednou za 5h. V případě prvního placeného plánu ($15/měsíc) můžete používat 10 integraci a synchronizace je každých 15 min.

Pokud byste chtěli řešit synchronizaci kontaktů mezi kolegy na platformě Google Apps, můžu doporučit ContactSatori, který vám to umožní přímo z rozhraní vašeho Gmailu (přes sdílenou skupinu).


Zajímá tě více?

Žádné komentáře:

Okomentovat