10. února 2013

SkyDrive není jen cloud úložiště. Umožní vám i přístupovat ke všem datům z počítače

Skydrive je úložiště v cloudu pro synchronizaci dat mezi zařízeními. Funguje obdobě jako Dropbox nebo Disk Google. Nainstalujete si aplikaci a vše co se vloží do určené složky je pak dostupné v cloudu (přes prohlížeč) a v připojených zařízeních (další počítače, tablety, mobily).


Pro mě zcela neznámou funkcí je tzv. "Načtení souborů ve vašem počítači". Tato funkce vám umožní přistupovat ke všem datům v počítači (HDD, DVD/CD-ROM, připojené USB atd).

Během instalace aplikace se vás wizard (=kouzelník) zeptá zda chcete tuto volbu aktivovat. Případně to můžete udělat později v Nastavení (při kliknuti na ikonku Skydrive mraku vedle hodin)


Pokud tuto volbu zvolíte, tak se stačí odkudkoliv přihlásit na https://skydrive.live.com/. Vlevo uvidíte připojená zařízení (v mém případě Caroline a Cassandra, seznamte se). Zvolte zařízení a prvním nutným krokem je přihlášení pomocí bezpečnostní kódu. Ten vám přijde do emailu, takže na vzdáleném počítači už nenastavujete.


Po úspěšném propojení uvidíte data svého počítač včetně diskových jednotek. (připomínám, že vše jede přes prohlížeč a vzdálený počítač musí být zapnutý včetně spuštěné aplikace Skydrive)


Pokud potřebujete soubor stáhnout, stačí jen kliknout...


A na závěr opravdová bomba. Pokud se jedná o multimediální obsah, tak ho můžete i streamovat. Já jsem se takhle vzdáleně připojil k CD/DVD mechanice a otevřel video soubor. Krom toho, že jsem viděl metadata, tak jsem si mohl video rovnou spustit. K takovému spuštění potřebujete Silverlight, což znamená, že pro mobily i tablety tuto funkci moc nevyužijete. Na závěr chci říci, že mě tato funkce Microsoftu velmi potěšila a shledávám ji užitečnou. A to říkám jako člověk evangelizující Google služby.

Zajímá tě více?

1 komentář:

  1. zkoušel jsem na androidu a tuto boží fuknci to neumí, ale i tak dobré vědět

    OdpovědětVymazat