3. srpna 2010

Report z GUGstocku - prvního offline Google víkendu v ČR

O víkendu proběhl první #gugstock - offline setkání lidí kolem GUGcz a Google. Hosting (vysvětlení pro negeeky - chata) - kde jsem mohli přenocovat - poskytl Janek Wagner (@janekwagner)

Pátek
Z Prahy jsme vyrazili 3 - já (@codeas :), Eliška H. (@eliskah) a Martin H. (@hassmanm) a to autobusem "žďáravskou střelou", z nástupiště č.13 , v 17:00, teplota 24°C, polojasno, vítr 1m/s severovýchod. Po 2h jízdy jsme dorazili na místo - Bílek u Chotěboře. Jankova chata je co by kamenem dohodil a pro jsme raději jeli autem :)
Po našem krátkém aklimatizování jsme spustili hologramy, které jsme si tam přivezli už minulý týden.
Velmi jednoduše rozmístěné miniprojektory po pokoji dokáží promítat doprostřed místnosti jakýkoliv obraz. Z notebooku spustíte program napsaný JAVĚ a pak posíláte ve formátu VRML nebo novějšíM X3D. Kdybych to na vlastní oči neviděl, neuvěřím jak je to dokonalé, dokázal bych si s tím hrát celé hodiny. Bohužel měl janek jen modely loděkPak dorazil  Dan F (@danfranc), Pepa (@Pepa1995) a auto plného jídla (Hele lidi, nakonec jsem nepověsili ty gugstojany :(  Po krátké přípravě  proběhla první společná večeře


Pro lepší představu příkládám fotografie

Měli jsme tousty, tousty, řízky a samozřejmě zeleninu. Pro vylepšení všech postav jsme se obešli bez moučníku :) Jako poslední toho dne dorazila Hanka, čerstvá posila Google ČR a zároveň členka VŠE GUGu :)
Zbytek večera patřil zážitkům, přihodám a povídání. Jak už Martin poznamenal, jejich obsah není k dalšímu publikování, ne že by se jednalo o tak tajné věci - ale samotnou reinterpretací by naprosto ztratily smysl.

Třeba tyto obrázky spolu naprosto souvisí :)


Kolem půlnoci jsme si pustili film - krátký předvýběr provedl Martin a ke každému dodal krátkou recenzi. Nakonec po dlouhém rozhodování padla volba na "Na Hromnice o den více".. V brzkou ranní 3h hodinu jsem šli všichni spát do svých spacáků..

Sobota
Ranní vstávání, studená voda a suchý záchod šlechtí člověka - takže jsme nelenili a pustili se do skvělých koláčů a buchet, které přivezl Pepa. Dopolední smaltalk (nemyslím ten jazyk :) obsahoval témata jak vytvořit API pro GUG, tak aby se dal přirovnat k letadlům atd- opět vysvětlování nemá smysl.

Takže příprava na výlet - rozhodnout zda dlouhé šortky či krátké kalhoty, rozdělit, namazat svačinu, postříkat chemií, připravit baťohy a úrrááá na výlet.

Šli jsem lesem, kolem Doubravky přes klouzavé kameny po červené, pak bohužel ne po zelené, ale po modré (takže místo RGB, RBG - škoda :)

My jsme vlastně jako mravenci...

skladající se z mnoha části, ale tvořící silný celek (viz básnička :)
Cesta to byla nebezpečná, museli jsme občas hýbnout s přírodou tvrdou silou

anebo šarmem ;)

po cestě jsme objevili schránku s offline záznamem (tužka, papír),dokonce měli na schránce emailovou adresu


(ehm ..@seznam.cz, proto má tolik uživatelů, když kdejaká schránka na stromu v lese má vlastní email :)

takže jsme jim tam složili básničku :)


pohled do přírody však stál za to


a dokonce jsme nerozčílili ducha lesa, protože ani nekáplo


v téhle pozici se vyskytuji jen když vytahuji USB kabely :)

I v lese se dá hrát s mobilem :)


Stále se nacházela nová témata, která se dala dořešit, žeo :)


Po krátkém bloudění odpočinek (jak může bloudit skupina turistů, kde se na 7 chytrých lidi vyskytuje 8 ještě chytřejších mobilů s GPS, internetem a wifinou - no nevim :)))
Taky jsme přišli na to že Theseus využil jako první geolokační služby, v té době ještě drátové (Ariadninu nit)
Při odpočinku mě pozdě upozornili na speciální lavičku,která dle pověsí působí magickým dojmem. Kdo si na ni sedne, do roka a do dne padne do sňatku manželského a kdo si na ni lehne, toho to potká do týden. Tak jsem si lehnul a pak sednul **


Pak jsem šli zpátky, cestou jsem potkali další gugera, Michala J. (@dzekyl) Nastalo koupání ve výřivce, tenhle rok mi padlo eso, tak jsem se nekoupal :)Pak směr hosting, kde jsme potkali dalšího gugera, Toma O. (@obsivac)
Po krátkém osobním volnu :) proběhla nejdůležitější dikuse o GUGu, kam míříme, jaké máme cíle - závěr vypadá hodně zajímavě a nabitě! Opět půjde o velký skok. Těšte se!Pak musela odjet Hanka, po chvíli i Tom. Takže bohužel už bez nich proběhl ohníček :)

Jen musím poznamenta že #geekcancook,

 opekaný eidam je hodně dobrý (lepší než smažený sýr) a že Michael Dell je fakt borec !

Neděle
Druhý den cesta k naším počítačům - dopolední vyprávění vtipů uklid a odchod na zastávku.

* Sorry, ale vystřelil jsem si, žádné projektory jsme neměli :)
** Sorry, tohle byl taky blábol - taková legenda neexistuje - naštěstí ;)

Fotky by Dan Franc, Janek Wagner a uFonek


Zajímá tě více?