4. ledna 2012

Návod jak využít Google+ a OpenID k přihlašování

Jistě jste již na webu zahlédli možnost přihlásit se pomocí OpenID, jenže jste možná netušili, že můžete využít svůj Google účet. Dříve bylo možné využít vlastní blog na Bloggeru a do adresy identifikátoru se vložila celá URL adresa (v mém případě např. http://codeasi.blogspot.com)

S příchodem Google+ se situace náhle změnila a jako autoritu můžete Google a svůj pluskatý účet.

Pokud po vás chce přihlašovací systém vložit identifikátor (jako např. na webu Utery.cz), stačí vložit adresu vašeho profilu. V mém případě:

https://plus.google.com/115748350099126853184

TIP: Jednoduchý způsob jak se rychle dostat k vaší profilové adrese je navštívení odkazu http://plus.google.com/me
Po odkliknutí se vás systém zeptá zda chcete povolit přístup.Poté jste přesměrování na web, kde jste již zalogováni - můžete doplnit jen doplňkové údaje (jméno, příjmení, atd) -  emailová adresa bývá předvyplněna..Až příště přijdete na web, zadáte jen adresu profilu, v případě že jste přihlašeni s Google účtem (a zadali jste  při schvalování přístupu "Zapamatovat toto schválení), tak jste rovnou přesměrováni. Nemusíte si pamatovat další heslo a v případě potřeby, můžete z rozhraní Google toto propojení kdykoliv odstranit (revoke).

Takto internetová online identita směřuje ke sjednocování, které má svoje pro a proti. Jednou výhodou je centralizován správa s použitím opravdu silného hesla, které můžete měnit pravidelněji a v případě potřeb kdykoliv promazat propojení (např. při ztrátě mobilu). Nevýhod vymyslet za mě daleko více..

Pokud Google Plus ještě nemáte (ano, jsou tací) nebo si nechcete pamatovat adresu profilu, tak i pro vás existuje jednodušší alternativa. Zadáním snadnozapamtovatelné adresy identifikátoru (pro všechny uživatele stejná) 

https://www.google.com/accounts/o8/id

se dostanete jako v minulém návodu k povolení přístupu.


Takže až se budete chtít někde registrovat, tak zkuste využít tento způsob

Když už se bavíme o tom plusku, o zajímavostech, Google a sobě píšu na Zajímá tě více?

Žádné komentáře:

Okomentovat