2. ledna 2009

Ohlednutím za prvním rokem blogování

PF 2009
Předně bych chtěl popřát vše nejlepší do nového roku, všem ať už náhodným čtenářům nebo těm pravidelným, kteří sledují pomocí RSS nebo často navštěvují tyto stránky (a musí někdy i bohužel číst některé texty, které nejsou skoro ke čtení :), hodně štěstí, zdraví, spokojenosti stejně jako v roce 2008, protože přiznejme si to - minulý nebyl uplně nejhorší. Kdyby byl tak už to třeba nepíšu nebo vy to nečtete a možná se naše planeta probouzí po "novodobém armagedonu".

Odkdy
Myšlenka o tom psát blog mě provazí asi rok před prvním napsáním prvního příspěvku. Původně jsem chtěl vlastní systém, který ovšem jak to u mě bývá bych ladil ještě teď, první příspěvek by byl v nedohlednu. Prvním impulsem mi byl internetový projekt Kryšpína, který uvedl projekt Český springfield (každý blogger napsal post a poslal jak by vypadal v seriálu Simpsonovi), bohužel jsem v té době neměl své místo na internetu, takže bez mé účasti.
Dalším větším podnětem bylo, když jsem viděl novou verzi portálu ČT24 od 24h dříve ;), takže jsem založil blog a napsal o tom.


Cíl
Mám rád informace, zajímavosti, dozvídání se nových věci, spojování, analyzování a následnou predikci, používání chytrých postupů a vymýšlení. Rád čtu, učim se nové věci a přemýšlim. Mnohkrát se mi stalo že jsem odhadl co bude následovat nebo vyvíjet určitá událost, bohužel jsem neměl možnost toto ventilovat. Takže jsem tímto většinou otravoval sám sebe (vnitřní hlas já vám to říkal) nebo všemožným kontaktů na ICQ. Nebo jsem věděl o něčem jako jeden z prvních. Toto bych chtěl zachovat a rozšířit.

Plnění

V mém prvním příspěvku jsem sliboval kategorie film-web-grafika, tedy vše co mě aktuálně zajímá. Nemyslím si že bych to splnil, protože počet poznamenaných témat je více, než počet uskutečněných příspěvků. Celkově se chci více orientovat na technicky zaměřený blog, s doplněním grafiky/filmu a pár případných příspěvků co jsem navštívi.

Odměna
Zatim jsem na tento blog nedal žádnou formu reklamy (třeba adSense), protože to nevidim zatim nezbytně nutné. Chci připomenout nikdy neříkej nikdy, ale v blízké době zde reklamu neuvidíte. Největší odměnou jsou reakce pod článkem, link na tento blog v článku (díky Tondo) zřízení speciální kategorie exaktně pomocí tagu nebo jen čistě inspirativně [1] a [2] . Take jsem rád za každé použítí mého gadgetu (Kryšpín si vložil Dark Knigt) nebo za vložení odkazu do boku blogu jako to udělala kyselina .Také děkuji za Vaše emaily, které mě motivují k tomu psát dále a více (hlavně o škole, byl jsem jeden z prvních) nebo když objevim větu z mého blogu na vysokoškolských slajdech (bez uvedení zdroj ;) [Y16INS]


Články
Chtěl bych dopsat plné článků které jsem zmínil (o škole, o rychločtení, o data miningu), potíž je že ve všech oborech teprve se dozvídám nové věci, tak aby články byly co nejzajímavější. Také bych chtěl zvětšit periodu mezi jednotlivými články.

2009
Tento rok bude pro mě velmi důležitý a plný změn. Čeká mě dokončení první fáze vysokoškolského života a přestup na druhou fázi. Dále bych chtěl aplikovat plno věcí, které jsem v minulém roce používal pouze laboratorně. Jde o lepší plánování času, čtení správné literatury, používání online aplikaci propojených s mobilním zařízením. Dále se naučít nové programovací techniky, zkusit nové mini aplikace, konečně spustim nějaký webový projekt které nosím v hlavě (sešitu).

Závěr
Pokud jste dočetli až sem vážím si toho a těšim se u dalších článků.


Zajímá tě více?

7 komentářů:

 1. Také bych chtěl zvětšit periodu mezi jednotlivými články.“ Předpokládám, že myslíš zkrátit :).

  Přeji hodně nadšení do blogování v roce 2009.

  OdpovědětVymazat
 2. Bezva! Skvělé schrnutí. Koukám, že jsem takový tvůj malý bůžek :D Přeju mnoho úspěchů s blogem a dalšími projekty ať už budou webové nebo makové ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za článek, takové mě vždycky zajímají nejvíc :)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za komentáře, ano jedná se o zkrácení periody (a zvýšení frekvence :)

  Ano kryšpíne, zavíděl jsem jaký pěkný blog máš a o čem píšeš, v té době jsem se musel učit na promítačské zkoušky (cca -4roky zpět), v relaxu si četl články ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Gratuluji k prvnímu odblogovanému roku a jen tak dál. Osobně mám poslední dobou chuť s blogováním seknout, ale asi jsem na tom už závislej.

  Jinak Adsence nemá moc velkej smysl. Patrně si teď nechám poslat první směšnou vydělanou částku a dám ho pryč. Vydělat se dá na menších webech - řekl bych - asi spíš prodejem odkazů, což ale zase vyhledávače neradi vidí.

  OdpovědětVymazat
 6. Přidávám se ke gratulacím a přeju hodně nových článků a velkou návštěvnost ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Lituju, že jsem to dočetl až sem...

  OdpovědětVymazat