17. července 2010

#7linkscz

Kdysi dávno, v dřevních dobách internetu, probíhali mezi bloggery řetězovky - něco jako můj stůl, moje cesta do práce, moje nej- atd. Protože se lidstvo točí v kruhu a prostředí internetu tento cykl jen urychluje, objevují se zde nové varianty (ať už formou hastagu nea twitteru nebo klasicky na blogu)

Rozhodl jsem se připojit k iniciativě, kterou do českých luhů a hájů přivedla Eliška Hutníkové, takže můžete objevovat  Něco nového(TM) (hledejte na twitteru pod #7linkscz )

Můj první post...
... se jmenoval Proč zase další blog.Dlouho jsem pozoroval české bloggery a jen jako pasivní čtenář hltal jejich názory, výkřiky a články. Kdybych se držel varianty že si svůj systém naprogramuji, trvalo by to možná ještě nyní a stále bych byl nespokojen (ehm). Takže nakonec padla volba na blogger, jméno blogu vzniklo z mého nicku (codeas - to i na konci je kvůli zabranému gmailu účtu :) a vlastně doteď nevím jak se to čte (jestli codeas, kodeas). Důležité je jedno - dobře a rychle se to píše :)

Článek, který mě nejvíc bavilo psát...
je nejspíš sepsání myšlenek někoho jiného. Jmenuje se Ivo Lukačovič na FELu (online text), a bylo to v době kdy jsem byl na FELu a v rámci jedné partnerské přednášky přišel zakladatel Seznam.cz -  Ivo Lukačovič. Bylo to skvělé a jsem rád že jsem částečně sepsal jeho myšlenky, protože šlo o velký zážitek. Ivo působil jako správny felák, navíc řekl plno zajímavých, chytrých myšlenek, které proložil správně trefnými vtipy..


Článek, který měl skvělou diskusi..
History reveu - nový časopis o historii .. nevím jestli přímo skvělou, ale docela rozsáhlou diskuszi. Jako první jsem napsal že se chystá nový časopis o historii, z čehož se později stalo něco jako fórum, kam lidi psali svoje stížnosti,nespokojenosti nebo naopak časopis obhajovali. Zajímavé sledovat - v začátcích..

Cizí článek, který bych si přál napsat sám
Není to přímo článek na blogu, ale asi bych ho sem zařadil. Jedná se Vizualizace historie změn textu, kterou napsal Karel Minařík (karmi). Článek jsem si jen proskimoval (rychle přečetl), ale těším se až si ho přečtu.
A proč bych si ho přál napsat? Protože je dlouhý, zajímavý, má plno cool obrázků, netradiční téma atd.

Můj nejužitečnější příspěvek
..určitě v pohledu že jsem dokázal docela částečně odhadnout další směřování části internetu - sociálních síti. Facebook Open Graph vs. Google Friend Connect: LIKE? - (z kořisti se stává lovec)
V posledních měsících se jen moje hypotézy jen potvrzují a říkám si že bych měl opět sepsat, abych se mohl obhajovat - já to psal, ne já to si to myslel 

Článek s titulkem, na který jsem pyšný
a hlavně na slovo :) Flashmob - budoucnost reklamy do nasycení  je pravda že staré formáty reklam už tolik nefungují, protože jsme se nasytili - a protože virál by mohl být spojený s flashmobem, přijde mi zajímavé koukat do daleko :)

Článek, který bych chtěla aby si přečetlo víc lidí
rozhodně tento matematický důkaz, toho důvodu jak matematika může být krásná a zajímavá. a že vše není jen o nudném počítaní. Navíc jsem aplikoval  na konkrétní věc,takže o to větší radost mi udělalo že to hezky vyšlo :) Důkaz: Narozeninový paradox aplikovaný na poslaneckou sněmovnu ČR
Zajímá tě více?

2 komentáře:

  1. Copy-paste... Uprav si "Cizí článek, který bych si přála napsat sama"

    OdpovědětVymazat
  2. Díky, ano copy and paste jsem udělal od @vetrovka :)

    OdpovědětVymazat